Kulturní program klubu MANDRAGORA Praha

Hudební vinárna, Music Club, Bar, Restaurace

Chcete si zahrát, vystoupit, udělat večírek? Pište, volejte… Mandragora vám vyjde vstříc. Mandragora je vybavena P.A. aparaturou, bicí soupravou, el. klavírem,… Více info na vyžádání.
Jam session and open mic – info: tel.: 721 985 167
Kapela je pořadatelem akce .

Novinky na váš email:

————————————————————————————————————————————————————–

Středa 21.2. – 20:00 hodin – OPEN MIC

————————————————————————————————————————————————————–

Pondělí 26.2. – 20:00 hodin – Land of Honey

Swing a latina k tanci i poslechu.

————————————————————————————————————————————————————–

Středa 28.2. – 20:00 hodin – Jazz Fragment

Skupina Jazz Fragment byla založena v roce 1975.V repertoáru má jednak skladby francouzských jazzrockových houslistů Jeana-LucaPontyho, DidieraLockwooda a zakladatele swingových houslí Stephana Grappelliho, ale i skladby vlastní a ve vlastních aranžmá upravené jazzové standardy.

Obsazení:Aleš Faix – klávesy Milan Pěkný –  housle Petr Reiterman –bicí    Irena Kousalová –  zpěv

————————————————————————————————————————————————————–

Pátek 2 .3. – 20:00 hodin – kapela VíšJak

Srdečně zveme všechny milovníky šansonu a autorské tvorby na koncert kapely VíšJak. Texty mají inteligentní a lehce ironický nádech, který pobaví. Jiří Janoušek, autor textů a hudby, doprovodí zpěvačku Markétu Špicovou na klavír. Přijďte strávit s námi příjemný večer a posedět u sklenky dobrého vína. Těšíme se na Vás.
————————————————————————————————————————————————————–

Sobota 3.3. – 20:o0 hodin -Dotyky

————————————————————————————————————————————————————–

Pondělí  12.3. – 20:o0 hodin – Jefferson BandCZ

————————————————————————————————————————————————————–

Úterý 13.3. – 20:o0 hod.- Atomic Blues  Band

Kapela, která se soustřeďuje na klasické Rhytm& Blues s prvky jazzu. Má převážně převzatý repertoár s původními i českými texty z vlastní dílny. Hraje např. skladby z repertoáru Johna Mayalla, Ten YearsAfter,  BlodwynPig, Weather Report, BloodSweat and Tears aj. Mezi její největší přednosti patří dechová sekce a propracovaná aranžmá jednotlivých skladeb.
 Obsazení: Slavomír Pěnička – klávesy, zpěv, kapelník,Jindřich Baček – kytara, foukací harmonika, zpěv, Jiří Volf – trubka, křídlovka, pseudofujara, Pavel Novák – trubka, Daniel Fober – alt saxofon, David Fober – tenor saxofon, Miloslav Kala – trombón, Roman Procházka – basová kytara, Petr Reiterman – bicí, Jaroslava Pěničková – zpěv .

————————————————————————————————————————————————————–

Pátek 16.3. – 20:00 hod. – kapela Q21

————————————————————————————————————————————————————–

Úterý 20.3. – 20:o0 hodin – Jiří Válek Quartet

Jazzový večer v podání Jiřího Válka- flétna, p. Linhart – bicí, p. Greifoner- basa, p. Strnad – piano.

Vstupné 100,- Kč

————————————————————————————————————————————————————–

Pátek 23.3. – 20:00 hodin – VSDH Band – Vrať se do hrobu

Vrať se do hrobu. Volné sdružení kamarádů inicioval před 14 lety legendární playboy, první frontman kapely Pepa “Mungo” Munzar ve svém podniku,který zároveň fungoval jako galerie. Díky tomu se tam scházela pestrá společnost hudebníků, výtvarníků, textařů, malířů a všech “groupies”,kteří se pohybovali okolo nich a milovali rock’n’roll. Kapela začala příležitostně vystupovat na mejdanech, vernisážích a undergroundových akcích a postupně si budovala repertoár, obec fanoušků iimage. Během pár let se stala vyhledávaným “párty” bandem,který si zvaly firmy /Penthouse, ING, reklamní agentury atp./ i kamarádi podnikatelé na firemní i privátní akce a oslavy. Kapela hostuje na golfových turnajích/Mar. Lázně, Turnaj televizí Nová Amerika/, hrála např.na vernisážích Michaela Rittsteina / 1999-Pražský Hrad, 2009-Hluboká n/Vlt./, gala večerech filmového festivalu Tourfilm v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech, měsíčně v klubu Mánes. K poslechu ik tanci.Kmenovým repertoárem jsou coververze Rolling Stones, díky mocné dechové sekci VSDH hraje i nesmrtelné pecky od Blues Brothers, Roxy Music, George Thorogooda, Rhythm Kings, když dechy odpočívají, burácejí The Who a Credence Clearwater Revival.

_mg_6327mix-089

————————————————————————————————————————————————————–

Sobota 24.3. -20:00 hod. -Simulantenbande + Dead Flowers

Dead Flowers – Blues & Country & Rock’n’Roll.                                              Hrají v obvyklém složení (basa, bicí, dvě kytary + zpěv/harmonika). Vlastní tvorbu nepěstují, hraji kousky od lidí a skupin jako J.J.Cale, B.Dylan, The Band, Johny Cash, Chuck Berry, Rolling Stones.

Kořeny Simulantenbande sahají až do roku 1965, hraje tedy hlavně „starej bigbít“. Repertoár kapely sestává jednak z klasických bluesových standardů od velikánů jako byli Robert Johnson, Muddy Waters a Willie Dixon. Další část tvoří skladby od Rolling Stones, Yardbirds a Doors, prapůvodních vzorů členů skupiny.

SB Mandragora 24.3.2018

————————————————————————————————————————————————————–

Úterý 27.3. – 20:00 hod. – Minerální družina

Minerální družina je malá kapela mající v repertoáru jazzové standardy i vlastní skladby, vše v osobitých vlastních aranžích. Výsledkem je hudba, která zaujme propracovaností, změnou temp, rytmů a střídáním nostalgických i euforických nálad. Složité harmonické postupy se v jejich skladbách občas střídají s volnějšími, až free-jazzovými pasážemi. Přesto je tato hudba díky citlivé interpretaci dobře srozumitelná většině posluchačů. V základní sestavě kapely hrají:  Pavel Komzák – altsaxofon, kapelník, Petr Jandík – kytara, Slavomír Pěnička – klavír, Jan Střížovský – basová kytara a Petr Reiterman – bicí nástroje.  Na koncerty Minerální družiny jsou příležitostně ke spolupráci zváni další instrumentalisté a vokalisté.
————————————————————————————————————————————————————–

Čtvrtek 5.4. – 20:00 hod. – IRENKA

Česko-americká zpěvačka Irenka vyrůstala v Belgii a skládá okouzlující melodie ve francouzštině a angličtině s barvitou hudbou, překračující hranice a žánry. Takto je odhodlána sbližovat kultury a národy. V roce 2014 sama vydala své první EP „Wait 4 it…”. Ve své dosud nejslavnější písni Dreamland vypráví o prožívání své cesty do USA, kam se v roce 2011 sama přestěhovala, aby v Nashvillu pokračovala ve své hudební kariéře. Její oduševnělý hlas, místy hluboký, místy éterický se dá lehce přirovnat k Annie Lennox, Gwen Stefani a Enya.
V roce 2016 vystupovala se světově uznávaným hudebníkem Regi Wootenem, který označil Irenčinu hudbu jako „groovy, unique, and soulful” (rozechvělou, jedinečnou a oduševnělou). Minulý rok Irenka vystoupila v místních televizích v Tennessee a Kentucky a poskytla interviews Radiu Canada (Montreal) a francouzské televizi France 2.
Ve stovkách vystoupení na svých turné po Spojených státech – od Floridy po Kalifornii a od Texasu do New Yorku – v Kanadě a Belgii zaujala Irenka posluchače příběhy skrytými v každé její písničce.
“Music heals the soul from invisible wounds”

“La musique guérit l’âme de blessures invisibles”